Szukam Wolontariusza, Wolontariat

Zostań SuperW na Szlachetnej Paczce!

Trwa rekrutacja do wolontariatu SZLACHETNEJ PACZKI!

WOLONTARIUSZ PACZKI – KIM JEST?

Wolontariusz Paczki to bohater, który stwarza szansę na zmianę historii życia ludziom w potrzebie.
Dociera tam, gdzie inni nie mają odwagi lub nie chcą. Nie jest obojętny. Dostrzega prawdziwe problemy, poznaje ludzi, których dotknęła bieda, i przywraca im godność.

Bo Paczka pomaga rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację, a nie tkwić w pułapkach słabości i rezygnacji. Paczkę traktują jako szansę. Piękno Szlachetnej Paczki to ich historie. Historie pełne łez smutku, ale i szczęścia, nadziei i zwycięstw.

By Paczka mogła działać również w Twojej okolicy, potrzebuje wolontariuszy.
Bez nich – bez Ciebie! – historie potrzebujących nie będą miały dobrego zakończenia.

Nie czekaj, działaj i spraw, by jak najwięcej osób dostało szansę, na którą każdy z nas zasługuje.

Życie ubogich rodzin, niepełnosprawnych czy samotnych seniorów może się zmienić – dzięki Tobie.

Jako wolontariusz Szlachetnej Paczki:

Współtworzysz rejon Szlachetnej Paczki. Nie działasz sam. Masz wsparcie swojego lidera, a także współpracowników – innych wolontariuszy, z którymi tworzysz rejon, czyli lokalny „oddział” Szlachetnej Paczki. Uczestniczysz w spotkaniach zespołu i rozwijasz nowe kompetencje.

Spotykasz się z rodzinami, które potrzebują pomocy. Odwiedzasz rodziny i poznajesz ich historie. Na tej podstawie podejmujesz decyzję o włączeniu danej rodziny do programu. Po spotkaniu i wywiadzie tworzysz opis rodziny, który następnie trafia do internetowej bazy. To z niej darczyńcy wybierają rodziny, dla których przygotowują paczki.

Kontaktujesz się z darczyńcą. Gdy darczyńca wybierze „twoją” rodzinę, kontaktujesz się z nim, by wesprzeć go w przygotowaniu paczki. Opowiadasz mu o rodzinie, wyjaśniasz, co jest jej potrzebne, i umawiasz termin, w którym osobiście spotkacie się w magazynie podczas Finału Paczki.

Uczestniczysz w finale Paczki – Weekendzie Cudów
Finał to moment, w którym wolontariusze przyjmują paczki od darczyńców i pomagają dostarczyć je rodzinom, które mają pod opieką. To kulminacyjna chwila projektu, ale nie jego koniec. W kolejnych miesiącach jeszcze kilkakrotnie odwiedzasz „swoją” rodzinę, by towarzyszyć jej w drodze do samodzielności.

Author


Avatar