COP, Konkursy, Wolontariat

Ruszył konkurs Wolontariusz Roku 2019!

Ruszyła XI edycja konkursu Wolontariusz Roku! Konkurs ma na celu promocję idei wolontariatu oraz wyłonienie Wolontariuszy Roku w aż 6 kategoriach konkursowych. Wyróżniony zostanie również Diament Wolontariatu, czyli organizacja, która najbardziej przyczyniła się do rozwoju wolontariatu na terenie miasta Żory. Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żory oraz Przewodniczącego Rady Miasta Żory. 

Kto może być nominowany w konkursie? 
Każda organizacja, szkolne koło wolontariatu, czy grupa nieformalna ma prawo zgłosić aż 3 kandydatów na Wolontariuszy Roku. Aby zgłosić wolontariusza należy opisać jego działanie, uzyskać jego zgodę na udział w konkursie oraz oznaczyć, w jakiej kategorii będzie on nominowany. Sylwetki osób, które już zostały zgłoszone możecie oglądać na stronie internetowej poświęconej Gali Wolontariatu

Jak nominować kandydata? 
Kandydata możecie zgłosić na 3 sposoby.
– W wersji papierowej przynosząc wypisany ręcznie wniosek do biura ŻCOP lub wysyłając go pocztą. 
– W wersji elektronicznej, wypełniony na komputerze, wysłany na adres biuro@cop.zory.pl. 
– W wersji elektronicznej, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Kandydaci będą musieli wypisać oświadczenie oraz zgodę na przetwarzanie danych. Przygotowane dla zgłoszonych i zgłaszających dokumenty będą czekać na Was w biurze COP. 

Co to jest Diament Wolontariatu? 
Diament Wolontariatu to wyróżnienie dla organizacji, która promuje wolontariat, wspiera działania wolontariuszy i w ciągu ostatniego roku najbardziej przyczyniła się do rozwoju, szkolenia i wsparcia wolontariuszy na terenie miasta. Diament możecie zgłosić w taki sam sposób, w jaki zgłaszamy do konkursu wolontariuszy. 

Wszystkie informacje znajdują się w Regulaminie.
Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami pod adresem biuro@cop.zory.pl

Author


Avatar