COP, Recykling Pod Lupą, Wydarzenia

Kolejne warsztaty eko-liderów

Jak Wam mijają piękne jesienne niedziele?
Eko-liderom ostatnia minęła tak…

W niedzielne popołudnie 20.10.2019 grupa #EKOLIDERZY kończyła swoje pierwsze szkolenie i po dwóch modułach z przyrodnikami i przewodnikami trzeba było odpocząć. Zajęcia przygotowały więc Anna Bodzek i Anita Czerner-Lebedew, które razem wprowadziły i pokazały nam markę Podróżnik RECI oraz zaprezentowały czym jest UPCYKLING. 

Utalentowana artystka Ania specjalizuje się w UPCYKLINGU, który dla ekoliderów może być naturalną drogą do organizacji różnego rodzaju zajęć manualnych, twórczych, majsterki itd. Ania od wielu lat „czaruje” kartonem, który stał się dla niej formą wyrażania siebie jako artystki, ale również świetnie służy jako materiał do pracy.

Z pomocą Ani przygotowaliśmy jesienne ozdoby – nazwijmy je „Ekoludami”, ale tu również każda inna nazwa może być użyta. Mogą to być „Liściaści przyjaciele” albo „Jesienne stwory”.

Bazą do ich wykonania były dużych rozmiarów liście – najlepiej klonowe, których jesienią u nas nie brakuje. Przy okazji wysprzątaliśmy okolicę z leżących liści, gdyż każdy musiał przynieść ich ponad 100 sztuk 🍁🍂🍁 Oprócz liści zostały użyte proste przybory takie jak drut, klej na ciepło i oczywiście kartony – potargane na małe kawałeczki, poprzeszywane szydełkiem. Z kartoników powstawały rączki i nóżki naszych stworów.

Nie było to trudne, a w ciepłym słońcu wcale nam się nie dłużyło. Nawet nie chciało się wracać do domu… Spójrzcie na zdjęcia i powiedzcie czy takie Ekoludy podobają Wam się?

Zachęcamy do pracy, nawet z dziećmi, w ramach zajęć wykorzystujących naturalne materiały w pracach ręcznych.

Dziękujemy Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych za użyczenie ośrodka szkoleniowego w Baranowicach na potrzeby szkolenia.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #FIO Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Zdjęcia w ramkach wykonał: MarcinSlodczyk.pl – fotografia
Pozostałe zdjęcia wykonali uczestnicy warsztatów.

Żródło: Recykling pod Lupą

Author


Avatar