COP, Inicjatywa społeczna, Kolej na zmianę!, Wydarzenia

Ognisko Patriotyczne w ZSO


Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Ognisku Patriotycznym z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ognisko odbędzie się we wtorek, 12 listopada o godzinie 11:30, na terenie boiska Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Karola Miarki w Żorach.


 W ramach wspólnego świętowania młodzież przygotowała piosenki patriotyczne i niepodległościowe, które wykona podczas ogniska. W tegorocznym ognisku wezmą udział wszystkie pokolenia – również seniorzy oraz osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. 

Projekt realizowany jest w ramach konkursu Zmieniamy Miasto na Lepsze! Konkurs na inicjatywę lokalną, który jest częścią projektu 9.1.2. Kolej na zmianę! Kompleksowe działania aktywizujące na rzecz mieszkańców obszarów rewitalizowanych. 

O inicjatywie: 

Ognisko patriotyczne to wydarzenie, które polega na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych z okresu powstańczego oraz I i II wojny światowej. Uczestnicy mają szanse uczestniczyć w żywej lekcji historii, dzięki czemu poszerzają swoją wiedzę z zakresu historii, kultury oraz wiedzy o społeczeństwie, poznają polskie dziedzictwo narodowe. Projekt kierowany jest do uczniów oraz mieszkańców – w szczególności zachęcamy do udziału seniorów! 

Podczas ogniska odbędzie się pokaz musztry harcerskiej przygotowany przez Szczep Dębina z Hufca ZHP Żory, który działa i rozwija harcerstwo właśnie w dzielnicach Śródmieście oraz Kleszczówka. 
 

Cele inicjatywy: 

Kształtowanie postawy patriotycznej i obywatelskiej; 
Budowanie poczucia tożsamości narodowej i regionalnej; 
Integracja środowiska lokalnego;
Aktywizacja społeczności lokalnej, w szczególności mieszkańców obszarów rewitalizowanych: zachodnia część dzielnicy Kleszczówka oraz Śródmieście 
Author


Avatar