COP, Kolej na zmianę!, Wydarzenia

Magiczny Poniedziałek – Wyjątkowe spotkanie kobiet leczących się onkologicznie.

Magiczny Poniedziałek,

Wyjątkowe spotkanie kobiet leczących się onkologicznie.

Już 24 lutego odbędzie się spotkanie kobiet chorujących onkologicznie. Dzięki uprzejmości Atelier Fryzjerskiego K&D panie będą miały szansę spotkać się w niezwykłej atmosferze przepełnionej pięknem i kobiecością. Inicjatorką przedsięwzięcia jest pani Patrycja Opolka – członkini Stowarzyszenia „Amazonki”, która kilka lat temu również była pacjentką onkologiczną.


Jak mówi pani Patrycja
: „Spotkanie ma na celu zintegrować kobiety w trakcie leczenia, umilenie im czasu, zapoznanie z tajnikami makijażu, często kamuflującego oznaki choroby. Panie będą mogły zrelaksować się, korzystając ze wszystkich zabiegów bezpłatnie. To dla mnie bardzo ważne, aby tego dnia panie czuły się jak królowe, aby mogły chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie”. Tego dnia Atelier Fryzjerskie K&D zostanie zamknięte dla klientek i otworzy się tylko i wyłącznie dla uczestniczek Magicznego Poniedziałku. Podczas spotkania będzie także szansa skorzystania z usług wizażystki i kosmetyczki. Tegoroczną nowością będzie możliwość skonsultowania się w zakresie makijażu permanentnego, w szczególności w zakresie tatuażu brodawki piersiowej. Na zakończenie spotkania każdej z Pań wykonamy pamiątkowe zdjęcie, które pokaże wygląd przed i po metamorfozie.

Pani Patrycja jest mieszkanką gminy Strumień, jednak swój projekt już po raz czwarty realizuje na terenie Żor. O tym, dlaczego Magiczny Poniedziałek odbywa się właśnie w Żorach mówi: „W związku z tym, iż jestem rodowitą żorzanką, spotkania organizowane są właśnie w Żorach. Obecnie to już 4 edycja. Powodem dla którego organizowane są takie spotkania są moje osobiste przeżycia, choroba onkologiczna, która dotknęła mnie 4 lata temu. Wiem jak ważna jest akceptacja samej siebie, tego co nas spotyka, zmian jakie zachodzą w naszym wyglądzie. Dobre nastawienie natomiast jest zdecydowanym sprzymierzeńcem w walce o powrót do zdrowia. A cóż bardziej może nam kobietom poprawić humor? Zabiegi, którym oddawane są Panie podczas spotkania to najlepsze lekarstwo na smutki”.


Organizatorka dba o każdy detal tego spotkania. Salon dekorowany jest w kolorze różowym, który jest symbolem walki z rakiem piersi. Dekoracje tworzone są z balonów i kwiatów. W organizacji tego dnia liczy się każdy detal. Zarówno wystrój, jak i obsługa muszą być doskonałe, aby każda z Pań miała szansę przeżyć wyjątkowe i magiczne popołudnie. Projekt skierowany jest do osób chorujących onkologicznie, szczególnie kobiet z uwagi na tematy poruszane podczas spotkania. Najczęściej są to Panie chorujące na raka piersi lub raka narządów kobiecych, stąd obecność mężczyzn mogłaby być krępująca. Spotkanie to jest ukłonem w stronę kobiecości. Chcemy przypomnieć Paniom, które walczą o swoją kobiecość, że są piękne i wartościowe pomimo walki z chorobą.

Ze względu na charakter spotkania ilość miejsc jest ograniczona. Panie leczące się onkologicznie mogą zgłosić swój udział w Magicznym Poniedziałku bezpośrednio pod numerem telefonu: +48 604 556 313.

Author


Avatar