COP, Kolej na zmianę!

Ogród społeczny

TworzyMY ogród społeczny w Parku Piaskownia

Wspólnie zrewitalizujmy Kleszczówkę! Pomysłem na to jest stworzenie ogrodu społecznego na terenie Parku Piaskownia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tworzeniem tego „zielonego miejsca” na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 6 lutego 2020 r. o godzinie 17:00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach przy ul. Fabryczna 10C (Dzielnica Kleszczówka).

„Ogród społeczny to idea, która  pozwoli na atrakcyjne zagospodarowanie terenu, ale też będzie miejscem tworzącym wspólnotę. Chcemy, aby w tworzenie ogrodu zaangażowali się liderzy lokalni, seniorzy, dzieci i młodzież” – mówi Anna Buksa, animator projektu. 

„Współne tworzenie ogrodów społecznych wspiera zrównoważony rozwój w miastach. Rośliny mają pozytywny wpływ na jakość powietrza, a zieleń poprawia samopoczucie, stwarza przestrzeń do rekreacji i odpoczynku. Ogród tworzony przez społeczność lokalną ma również korzyść ekonomiczną – osoby zaangażowane w prowadzenie i pielęgnację ogrodu mogą korzystać z jego zasobów, dzięki czemu zyskuje się szansę na zdrowsze, ekologiczne odżywianie. W ogrodach społecznych hoduje się kwiaty, warzywa, owoce – w zależności od potrzeb społeczności prowadzącej” – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory.

Chcesz tworzyć to niezwykłe miejsce? Przyjdź na spotkanie! 

Ogród społeczny powstanie w ramach projektu 9.1.2. Kolej na zmianę! Kompleksowe działania aktywizujące na rzecz mieszkańców obszarów rewitalizowanych Gminy Miejskiej Żory finansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Author


Avatar