COP, Wolontariat

Żorski Patrol Obywatelski – Wolontariat wspiera akcję #NoszęMaskę

Żorski Wolontariat jednoczy się w trudnej sytuacji!
W dniu dzisiejszym wolontariusze tworzący inicjatywę Żorski Patrol Obywatelski wyruszyli w miasto, aby rozdać maseczki wielokrotnego użytku seniorom.

Działania Patrolu możecie na bieżąco obserwować na facebooku 😉
Jako wolontariusze jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni. To odpowiedzialny wolontariat. Mamy maseczki, rękawiczki oraz odpowiednią ilość płynów do dezynfekcji. Stanęliśmy w wybranych punktach na terenie miasta  i rozdaliśmy maseczki seniorom i osobom, które tego dnia robiły zakupy. Do maseczek dołączyliśmy instrukcje jak bezpiecznie robić zakupy w czasie epidemii. W ciągu niecałych dwóch godzin rozdaliśmy kilka tysięcy maseczek. Rozeszły się szybciej niż maślane bułeczki! Jeden z wolontariuszy, Mateusz Mleczko napisał o akcji: maseczki rozchodziły się lepiej niż ciepłe bułki, zaintersowanych było bardzo dużo w tym osób starszych o które trzeba dbać. 

Mamy nadzieję, że Żorzanie potraktują tą inicjatywę jako drobny upominek, gest dobrego serca. Już od jutra, czyli od 16 kwietnia na terenie naszego kraju obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Wszystkie maseczki, jakie zostały rozdane zostały uszyte przez wolontariuszy – panie z Pogotowia Krawieckiego. Przypominamy, że maseczki są wielokrotnego użytku!

Po użyciu maseczkę należy dokładnie wyprać i wyprasować, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Wolontariusze, którzy są zaangażowani w inicjatywę Żorskiego Patrolu Obywatelskiego to mieszkańcy naszego miasta (oraz zaprzyjaźnionych okolic). Robią zakupy, wyprowadzają psy, wspierają rozmową, organizują szycie maseczek oraz wspierają na różne sposoby działania związane z przeciwdziałaniem epidemii. Przede wszystkim to ludzie o wielkich sercach, którzy poświęcają swój czas na pomoc seniorom i osobom w trudnej sytuacji.


Żorski Patrol Obywatelski to inicjatywa, do której każdego dnia dołączają nowi ochotnicy. To jest wspaniałe uczucie, kiedy ludzie dzwonią i mówią, że chcą pomóc, dołączyć, wesprzeć nas. Formy wsparcia mogą być przeróżne: niektórzy robią zakupy seniorom, inni wyprowadzają psy, jeszcze inni z przyjemnością spędzają czas na rozmowach telefonicznych z seniorami. Mamy również kilku anonimowych darczyńców, którzy wspierają naszą pracę rzeczowo i finansowo! 


Jeśli chcesz dołączyć i wstąpić w nasze szeregi napisz do nas lub zadzwoń: +48 694 491 924 lub zgłoś się mailowo na wolontariat.
Czekamy na Twoją pomoc! 🙂 

 

Author


Avatar