COP, Wolontariat

Żorski Patrol Obywatelski w TVS!

Żorski Patrol Obywatelski

Żorski Patrol Obywatelski w TVS

Żorski Patrol Obywatelski nie zwalnia tempa! Akcja rozdawania maseczek mieszkańcom została odebrana bardzo pozytywnie. Zainteresowała się nią również Telewizja Regionalna TVS, która zrealizowała krótki materiał o tym jak żorscy wolontariusze pomagają. Reporterzy zapytali mieszkańców o to, jak odbierają to, że zamaskowani wolontariusze rozdają maseczki seniorom za darmo. – Pozytywna sprawa, no pozytywna. Skoro mamy dbać o swoje zdrowie i czyjeś zdrowie, to jest bardzo pozytywne – mówi Edmund, mieszkaniec Żor.

Już od dzisiaj każdy obywatel RP ma obowiązek osłaniać usta i nos w przestrzeni publicznej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie jest łatwe. Nikt z nas nie jest przyzwyczajony do zasłaniania twarzy, a maseczki przeszkadzają nam w oddychaniu – to logiczne. Najważniejsze dla nas jest jednak odczarowanie tego obowiązku. Maski przygotowane przez Żorski Patrol Obywatelski są kolorowe, zabawne, w bardzo różnorodne wzory. To naprawdę ważne, aby ludzie chętnie z uśmiechem zakładali maski. To kwestia naszego wspólnego bezpieczeństwa. Jeśli maska ma pomóc w tym, że chociaż trochę zmniejszymy skalę rozpowszechniania wirusa – zakładajmy je i uśmiechajmy się od ucha do ucha, chociaż tego uśmiechu nie będziemy mogli pokazać. 

Ten Patrol to jest jakaś magiczna siła, która wtargnęła na teren naszego miasta. Ja nie wiem skąd Ci młodzi ludzie biorą siłę, aby nam pomagać. Chodzą do pracy, mają psy, dzieci, mężów i żony. A poza tym po pracy pędzą do seniorów i wspierają ich, robią zakupy, załatwiają recepty. To jest cud. 
– mówi pani Bożena, starsza pani, która korzysta z pomocy Żorskiego Patrolu Obywatelskiego. 

Krótki reportaż o akcji Żorskiego Patrolu Obywatelskiego możecie obejrzeć pod adresem: https://tvs.pl/informacje/maseczki-za-darmo-rozdaje-je-zorski-patrol-obywatelski-wideo/ 

 

Author


Avatar