COP, Stowarzyszenia

Żorska Liga Petanque

Powstało nowe Stowarzyszenie w Żorach! 

Po prawie czterech latach działalności na polskiej arenie sportowej Żorska Liga Petanque jest oficjalnym stowarzyszeniem.

W dniu 24 października 2020 r. w pomieszczeniu MOK-u na Dolnym Przedmieściu, spotkało się sześciu członków założycieli i powołali do życia organ, który tak naprawdę wymagał tylko sformalizowania. Żorscy miłośnicy boule mimo braku do tej pory stowarzyszenia, aktywnie uczestniczyli w zawodach na terenie kraju, zarówno tych oficjalnych, organizowanych przez Polską Federację Petanque, jak i różnego rodzajów festynach i imprezach boulowych.

Walcząc z najlepszymi zawodnikami krajowymi, ugruntowali swoją pozycję w zawodowym graniu zdobywając wysokie miejsca, wygrywając czasami z najlepszymi. Po szczegółowe zasady gry i do samej gry zapraszają członkowie stowarzyszenia, których to codziennie można spotkać na żorskich bulodromach w Parku Cegielnia.

Prezesem stowarzyszenia został Piotr Flaga, wiceprezesem Wiktor Bąk a pełnomocnikiem ds. organizacyjnych Rafał Kalinowski. Cała trójka to wielcy miłośnicy tego sportu, i działacze na rzecz powstania stowarzyszenia. Należało by jeszcze dodać że do żorskiej organizacji należą osoby z Rybnika, Wodzisławia Śl i jeden spoza granic naszego kraju. Żorska Liga Petanque jest zrzeszona w Polskiej Federacji Petanque, to znaczy, że w przyszłym i następnym sezonie rozgrywki ligowe mogą zagościć na naszych, żorskich boiskach.

Założyciele Stowarzyszenia Żorska Liga Petanque

 
 

Żorska Liga Petanque na Bulodoromie w Parku Cegielnia

 
 

Gracze na bulodromie

 
 
 

Author


Avatar