CIS, COP, Stowarzyszenia

Świąteczne Paczki dostarczone!

Świąteczne Paczki dostarczone!  Harcerki i harcerze z Hufca ZHP Żory dostarczyli w środę, 23 grudnia kilkadziesiąt świątecznych paczek do osób potrzebujących, wskazanych przez Centrum Integracji Społecznej, które działa w Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych w Żorach. Do akcji obok niezawodnych harcerzy włączyło się także wielu mieszkańców naszego miasta, Urząd Miasta Żory oraz Galeria Wiślanka. 

– W naszej okolicy mieszka wiele osób, które na co dzień zmagają się z wieloma trudnościami. Starają się jak mogą, aby wiązać koniec z końcem, jednak często brakuje im środków nawet na produkty pierwszej potrzeby – mówi pwd. Karolina Wawrzyczek, koordynatorka akcji pn. „Świąteczna Paczka dla osób w potrzebie”oraz instruktorka Hufca ZHP Żory. Karolina koordynowała akcję od początku do końca. Warto dodać, że było to pierwsze tego rodzaju działanie – społeczne, o ogólnomiejskim charakterze, którego podjęło się młode pokolenie instruktorów harcerskich. 

 – Świąteczne Paczki dostarczone! Świąteczne paczki to produkty pierwszej potrzeby. Marka Drogerie Polskie przekazała potrzebującym kosmetyki. Wielką pomoc ofiarowała także kawiarnia Sopelek, która przekazała pyszne smakołyki. Akcja żorskich harcerzy budzi nasz podziw. Wymagała od nich wielkiego wysiłku – mówi Anna Ujma, Dyrektor ds. Marketingu Galerii Wiślanka.

Świąteczną Paczkę” wsparło bardzo wiele osób. Harcerzy otrzymali pomoc od swoich bliskich i znajomych, a także od wielu żorskich firm m.in.: NAZAR Kebab, Restauracji Klimat i Grupy Format sp. z o.o. Zbiórkę żywności zorganizowano także w Szkole Podstawowej nr 16 oraz Przedszkolu nr 16  Do akcji włączył się także Urząd Miasta Żory.

– Wiemy, że możemy liczyć na zaangażowanie harcerskich rodzin, chcieliśmy jednak, aby o naszej akcji dowiedzieli się również mieszkańcy Żor! Przygotowaliśmy bardzo wiele paczek, które stworzą „magię świąt” w wielu domach – cieszą się żorscy harcerze. 

Na zdjęciu: Kierowniczka CIS - Michalina Silka, Anna Ujma z Galerii Wiślanka oraz pwd. Karolina Wawrzyczek z Hufca ZHP Żory

Na zdjęciu: Kierowniczka CIS – Michalina Silka, Anna Ujma z Galerii Wiślanka oraz pwd. Karolina Wawrzyczek z Hufca ZHP ŻoryŹródło tekstu: 
http://zory.pl/aktualnosci/91-aktualnosci-strefa-turysty/4700-%C5%9Bwi%C4%85teczne-paczki-trafi%C5%82y-do-potrzebuj%C4%85cych.html 

Author


Avatar