COP, Stowarzyszenia, Wolontariat

OSP Rogoźna wspiera Wolontariat!

Taki dzień jak dzisiaj chwyta za serce! Od 7 rano Żorski Patrol Obywatelski otrzymuje wsparcie od partnerów z całego miasta, abyśmy mogli dalej rozwijać wolontariat i pomagać! 

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźnej przekazali materiał, z którego nasze wolontariuszki będą szyć wielorazowe maseczki ochronne dla mieszkańców. Paczkę z bawełną przekazali nam prezes OSP – Grzegorz Sobik oraz Naczelnik – Dariusz Buchalik.

Strażacy Ochotnicy od początku stanu zagrożenia epidemią są w stanie gotowości bojowej. Każdą wolną chwilę przeznaczają na pomoc i wsparcie. Aktywnie działają także na rzecz Żorskiego Patrolu Obywatelskiego, który powstał z inicjatywy Anny Ujmy – pełniącej obowiązki dyrektora Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

W czasie kryzysu dowiedliśmy tego, że wolontariat w Żorach jest silny, a ludzie chcą pomagać. Codziennie odbieramy po kilka telefonów od ludzi, którzy chcą do nas się przyłączyć i chcą nas wpierać. Dostajemy maile oraz wiadomości na portalach, że to co robimy jest ważne i wartościowe. Właśnie dlatego kochamy wolontariat i chcemy go rozwijać w Żorach  – mówi Ania Buksa, pracownica Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, odpowiedzialna za koordynację wolontariuszy. 

Jedną z części Żorskiego Patrolu Obywatelskiego jest Pogotowie Krawieckie. Chętne mieszkanki Żor zgłaszają się do nas i szyją. Szyją w domach, na balkonach i w ogrodach, bez konieczności wychodzenia z domu. Dbamy o to, aby każda z Pań była bezpieczna. Nie chcemy, aby niepotrzebnie wychodziły. Nasi pracownicy dbają o to, aby każda wolontariuszka otrzymała paczkę z materiałami i niezbędnymi artykułami. Maseczki szyjemy według wzoru, który przygotowała dla nas Agnieszka Kraińska wraz z uczniami. W ramach projektu Eco Bags, który jest realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Zwolnieni z Teorii uczniowie 1 LO im. Karola Miarki przygotowali film instruktażowy, dzięki któremu każdy może uszyć maskę w domu – nawet bez konieczności posiadania maszyny. 

Author


Avatar