COP, Stowarzyszenia

Potrzebne wsparcie dla Hospicjum!

Potrzebne wsparcie dla Hospicjum! Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” prowadzi w Żorach placówkę hospicyjną, w której świadczona jest stacjonarna  i domowa opieka paliatywno-hospicyjna. W ramach tej opieki, zapewniona jest opieka medyczna i rehabilitacyjna oraz wsparcie psychologicznie dla cierpiących w chorobie i ich bliskich.

Trudna sytuacja związana z pandemią wirusa COVID-19 sprawiła, że w chwili obecnej Żorskie Hospicjum znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. 

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach znalazło się obecnie w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Przyczyn takiego stanu jest kilka. Generalnie opieka hospicyjna zawsze była niedoszacowana przez NFZ. My po raz pierwszy mamy też mało pacjentów, zarówno w opiece stacjonarnej jak i domowej, w związku z czym nie otrzymujemy nawet pełnej kwoty z kontraktu z NFZ.  Ze względu na COVID konieczne było wstrzymanie odwiedzin w hospicjum, co sprawiło, że rodziny nie zgłaszają swoich bliskich do naszej opieki.  Nie możemy również organizować kwest, biegów czy koncertów charytatywnych, co znacznie uszczupliło nasze dochody – wyjaśnia Dorota Domańska, Zastępca Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach. – Liczymy na to, że po ustaniu pandemii będziemy mogli normalnie funkcjonować  a w tym trudnym czasie znajdą się dobre serca, które  otworzą się na potrzeby ludzi chorych – dodaje.

Potrzebne wsparcie dla Hospicjum! Pomagać można na wiele sposobów! 

Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach można pomóc bez wychodzenia z domu. Na stronie internetowej hospicjumzory.pl uruchomiona została „wirtualna puszka”, do której każdy chętny może wpłacić datek w dowolnej wysokości. Wpłacone środki zostaną przeznaczone na funkcjonowanie hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

Wirtualna puszka dla Hospicjum - instrukcja dotycząca wpłat; Potrzebne wsparcie dla hospicjum!

Wirtualna puszka dla Hospicjum – instrukcja dotycząca wpłatMisja  Hospicjum to Wspieramy w ciężkiej chorobie, aby cieszyć się każdą chwilą – w tej chwili placówka znajduje się w sytuacji, w której każda złotówka może pomóc realizować ten szczytny cel. Walkę o żorskie hospicjum wspiera wiele organizacji oraz instytucji miejskich. Mamy nadzieję, że Twoja złotówka również wesprze to magiczne miejsce! 


Źródła:
  1. http://www.zory.pl/aktualnosci/92-aktualnosci-strefa-mieszkanca/4661-pom%C3%B3%C5%BCmy-hospicjum,-by-ono-mog%C5%82o-nadal-pomaga%C4%87-chorym.html
  2. http://hospicjumzory.pl/jak-nam-pomoc/ 

Author


Avatar