Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych

ŻCOP to instytucja, która powstała z myślą o organizacjach pozarządowych. Zrzeszamy stowarzyszenia, fundacje oraz grupy nieformalne działające na terenie Gminy Miejskiej Żory. Prowadzimy kompleksowe działania na rzecz podmiotów ekonomii społecznej. Realizujemy projekty mające na celu wsparcie i aktywizację działalności żorskich organizacji pozarządowych.

Realizowane projekty

Zobacz jakie projekty aktualnie realizuje Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych.

Inkubator NGO

Skorzystaj ze wsparcia dla organizacji pozarządowych!

Obiekty

Skorzystaj z oferty wsparcia lokalowego Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Wspieramy żorskie organizacje pozarządowe. Prowadzimy działania na rzecz rozwoju organizacji pozarządowych poprzez różnorodne usługi, z których można korzystać w naszym Centrum. Ze wsparcia dla NGO mogą korzystać stowarzyszenia, fundacje, przedsiębiorstwa społeczne, czy grupy nieformalne działające na terenie Gminy Miejskiej Żory lub na jej rzecz. 
Wynajem sal

Prowadzimy i wynajmujemy na rzecz NGO sale szkoleniowe oraz obiekty. Nieodpłatnie udostępniamy zaplecze do działania dla organizacji.

Pozyskiwanie środków

Prowadzimy doradztwo oraz wsparcie konsultacyjne w zakresie pozyskiwania środków na działalność podmiotów ekonomii społecznej.

Doradztwo dla NGO

Doradzamy oraz udzielamy bieżącego wsparcia organizacjom. Pomagamy w znalezieniu najlepszych rozwiązań dla sektora NGO.

Zakładanie organizacji

Prowadzimy proces rejestracji stowarzyszenia od momentu zebrania się grupy inicjatywnej do czasu zarejestrowania się w KRS.

Wsparcie w działaniu

Pomagamy realizować bieżące działania organizacji. Oferujemy wsparcie w zakresie promocji działań organizacji oraz pomoc w organizacji przedsięwzięć.

Wolontariat

Jako Centrum Wolontariatu oferujemy pomoc w poszukiwaniu wolontariuszy do pracy stałej oraz akcyjnej. Wspieramy wolontariat!

Zarządzamy obiektami, które są bazą do działania dla organizacji. Każda organizacja może nieodpłatnie korzystać z zaplecza Centrum Organizacji Pozarządowych. W sprawie wynajmu oraz wypożyczenia sprzętu można kontaktować się od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00. 
SIKORSKIEGO 52

SALE SZKOLENIOWE

Dysponujemy salami szkoleniowymi z pełnym wyposażeniem. Na salach szkoleniowych można skorzystać z rzutnika, ekranu, flipcharta oraz elementów stałego wyposażenia.

WODZISŁAWSKA 119

HALA SPORTOWA

Hala sportowa zlokalizowana w dzielnicy Rogoźna jest odpowiednia do prowadzenia zajęć rekreacyjno-sportowych, w szczególności gier zespołowych. Na sali znajduje się również podwyższenie (scena).

BOCZNA

PARK PIASKOWNIA

Park Edukacji Ekologicznej. W Parku Piaskownia jest możliwość przejścia ścieżek ekologicznych oraz skorzystania z miejsca ogniskowego.

Szukasz nowej pracy?

Dołącz do zespołu Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych! Prowadzimy rekrutację specjalistów do pracy w nowym projekcie! Aplikuj!

COP

Poszukiwany Instruktor Nordic Walking

4 marca 2021

Poszukiwany / Poszukiwana! Poszukujemy do współpracy instruktora Nordic Walking Wymagania:Uprawnienia Instruktorskie Nordic WalkingUmiejętność pracy z...

COP

Darmowe szkolenia i kursy zawodowe

28 maja 2020

Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych prowadzi nabór chętnych na darmowe kursy i szkolenia zawodowe w ramach projektu pn. „9.1.2. Kolej na zmianę ...

COP

Referent ds. obsługi kadrowej

8 stycznia 2020

Określenie stanowiska:referent ds. obsługi kadrowej Centrum Integracji Społecznej -1/2 etatu; umowa na czas trwania projektu tj. do 31.08.2023 r.; w p...

COP

Psycholog

8 stycznia 2020

Stanowisko: Psycholog w Centrum Integracji Społecznej w Żorach, stanowisko pomocnicze, umowa o pracę na 1/2 etatu,umowa na czas trwania projektu tj. d...

COP

Instruktor pracowni remontowo-budowlanej

8 stycznia 2020

Określenie stanowiska:instruktor zawodu w Centrum Integracji Społecznej – Instruktor pracowni remontowo- budowlanej – stanowisko pomocnicze,umow...

Skip to content