COP

JESIENNA PISAKOWNIA

Nadeszła już prawdziwa zima, ale my jeszcze pamiętamy ciepło tegorocznej jesieni. Była ona niesamowicie kolorowa, ale i łaskawa dla oka fotografa. Połączenie, już nie tak intensywnego słońca z ciepłą paletą jesiennych kolorów zapraszało na spacery z aparatem.
 
Jednym z czterech autorów album fotograficznego „PARK PIASKOWNIA widziany oczami żorskich fotografów” jest Adam Głogowski, który najchętniej robi fotografie koncertowe, ale też lubi się bawić i eksperymentować fotografią. Jego prace można znaleźć między innymi w galerii wybranych prac z różnych dziedzin fotografii https://gogi-foto.flog.pl oraz na stronie FB @Gogi Photo – Gallery
 
Co sprawiło, że „Park Piaskownia” jest dla niego wyjątkowym miejscem?
– Od dziecka mieszkam przy ulicy Bocznej, więc w najbliższym sąsiedztwie tego miejsca (choć kiedyś nie wyglądało tak jak dziś), wiążą się z nim dla mnie fajne wspomnienia. Chodziliśmy się tam kąpać latem, budowaliśmy szałasy, ot tak, jak to dzieciaki w lesie. Czasem robiliśmy ognisko…Wtedy to jeszcze było dość „dzikie” miejsce. Spędzaliśmy tam naprawdę dużo czasu. Gonitwy, wojny na drewniane miecze i ziemniaki z ogniska – tak wspominam to miejsce z dzieciństwa. Później miałem przyjemność bywać tam z aparatem przy okazji różnych fajnych inicjatyw tj. półkolonie dla dzieci, spacery fotograficzne, prywatne sesje fotograficzne. To miejsce idealnie się do tego nadaje. 
Inicjatywa „Poprawa wizerunku Parku Piaskownia” została zrealizowana w ramach projektu „Kolej na zmianę! – kompleksowe działania na rzecz mieszkańców obszarów rewitalizowanych”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego.